Jaké dekorace na zdí jsou nyní nejpopularnější

Teď existuje celá řáda způsobů na neobvyklou metamorfózu celého interiéru – co je někdy nutné nejenom v bytě, ale rovněž restauraci buď hostelu – ale nejsnadnější a zároveň nejrychlejší způsob jsou zajímavé dekorace na zeď. Rozhodně další činitelé stylistiky v interiérech: barva stěn, velikost prostoru a design nábytku – také odehrávají někdy důležitou rolí, ale to, co se nachází na zdí, člověk vidí velmi rychle. Dekorativní přílohy můžou zároveň být velmi funkční nebo být samostátnou výzdobou – silně to záleží na přitomné trendy a nové návrhy.

System Sentiero

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M. Polska Sp. z o.o.

Nástěnné výzdoby je asi nejintuitivnější typ dekoračních příloh. Charakterizují se nejednou vysokou univerzalitou – rozmanité fototapety, samolepky na zdí, vintage tapety, obrazy na stěnu a fotografie v rámu nebo plexiskle většinou vypadají unikátně v rozmanitých interiérech. Vhodně přízpůsobené dekorace na zeď, moderní a tradiční, umějí nádherně vyzdobit asi všechno, co se nachází v bytě – na příklad kuchyni, předsíň, ložnici, obývak a obyčejný pokoj, a ještě větší rozsah možností je v komerčním interiéru. Pokud někomu se líbí moderní, elegantní styl a útulná estetika, samozřejmě luxusní dekorace na stěnu jsou nejlepší potenciální volbou. Pokud nezbytná je unikátní a přátelská výzdoba dětského pokoje nebo romantická nálada v obývacím pokoji, to nástěnné dekorace jsou nejednou autentickou trefou do černého.

Tak opravdu asi všechno, co zdobí zdí je nástěnná dekorace. Proto můžou to být nejenom obrázky, fotky a různé typy tapet, ale i předměty, které na stěně visí anebo jsou nalepené: na příklad kopie hudebních nástrojů, dřevěné panely, malba s motivem květin nebo břečťanu nebo vypouklé tvary nalepené na stěnu, například hvězdy, mraky, zvířata buď velmi dnes populární ozubené kola a hodiny ve stylu retro. Je mnoho zajímavých druhů estetik, ale nejzajímavější trend ve výzdobě interiérů a dekorování je chytré michání stylů moderního s retro.

Fototapeta, widok na plażę i morze

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Proto např. dekorační hodiny mají tradiční tvar a dokonce i ciferník, ale látka je už viditelně současná; velký klad takového trochu ekletického stylu je ohromná univerzalita, protože možné je hezké spojení nových a pohodlných přístrojů s autetickou eleganci. V tom ohledu je velký výběr možností – současně je možné nalézt asi všechno.