Jak můžeme používát pružiny zkrutné?

Pružiny jsou velice populární částí různorodných věcí. Bohužel malokdo vůbec si to uvědomuje. Existuje opravdu mnoho typů per, a každý druh vypada jinák a má odlišné vlastnosti. Nejpopularnější známé jsou samozřejmě pružiny tlačné, ale v naším textě chceme napsat trošku víc o pružinách zkrutných.

Zkrutné pružiny mají podobu šroubovitého valcu. Velmi zakladním vlastnosti takových pružin je fakt, že obvykle nejméně jeden a půl činného závitu. Zkrutné pružiny jsou schopné příjmát energie vertikalní. Nejlíp, kdy pružiny jsou používané ve směru, ve kterém jsou vinuty závity. Má to ohromný vliv na kvalitu prácí pružiny. Takové pružiny nejčastějí mají špičky, ale není to pravidelné.

Chceme, abyste se dozvěděli jak vypada proces produkci per. Není to proces snadný. První fáze je navijení a formování pružiny. Jistě je to nejpodstatnější, protože má vliv na celou produkce. Druhá fáze produkci pružin je tepelní úpravení – cílem je tepelné upevnění. Nejčastějí tato fáze produkce je mechanická. Další fáze je dost komplikovaná a můžeme ji rozdělit na tří menší etapa. Myslíme tady o povrchové úpravě mechanické. Na startě této fáze je kuličkování, pozdějí broušení a na konec odmašťovaní. Samozřejmě diky speciálním mašínám celý postup je mechanický. Pozdějí během povrchové úpravy antikorozní a značení je aplikovaný lak a vosk. Nejlepší vyrobcy mají na pamětí též černění a cinování. Způsob vyroby pružin zaleží na tím jaky rezultát chceme dosáhnout- přečtěte si další informace

Kovové spirály

Źródło: http://www.vanel.com
Zkrutné pružiny částo jsou užíváné jako nával aretační záchytky uzavírajicí regresivní chod. Takové pera najdete na přiklád v ručních brzdách automobilů. Zkrutné pružiny uživá se k uchvávání točivé sily a též k zachovávaní náporu na krátkou dálku. V pružinách zkrutných velmi zakladní je zabezpečení dostatečného prostoru pro skvělé pracování pružiny. Takové pružiny musejí být používané ve směru, ve kterém jsou vinuty závity- .

Použítí pružin je opravdu velké. Těžko uvěřit tomu, že tak nevelká část může mít tak velký vliv na fungování celého strojů. Doufáme, že náš članek pomohl Vám porozumět jak fungují pružiny zkrutné, které jsou druhým nejpopularnějším druhem per a to jak jsou zakladní pro existence spousta předmětů.