Výrobu kovových pružin používa se odlišný surovin

Všechny stroje, které jsou v naším každodenním používaní skládají se z spousta dilů. Každa z týchto částí je velice důležita a plní svou funkce. Samozřejmě všechny částí musejí být efektivné, aby celý stroj dobře fungoval a nám sloužil.

Pružiny ve strojích

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com

Při nabídce pera musíme zpravidla vypočítat průměr jejího drátu, počet činných závitů a její volnou rozvleklost. Z toho důvodu potřebujete zvolit zatěžující sílu, průměr pera a její materiál.

Kovové pera se vyrábí tvářením za tepla nebo za studena. Způsob výroby závisí na typě pera, žadaných atributech a velikostech užitého materiálu. Pro výrobu kovových per uživa se pár materiálů. Obvykle je to korozivzdorná ocel nebo slitina měď. Šroubovité tažné pera jsou produkovane z drátů a tyčí kruhového průřezu s konstantním průměrem. Pružina obvykle navíjená zastudena, pozdějí muže být dále tepelně zpracována.

Výroba pružin v dnešní době (zobrazit více) většinou je mechanická. V speciálných fabrikách, které výrabejí jen pera je několik robotů, které konají celou prací. Jistě lidé musejí revizovat činnost mašiny a je to nutné pro jejích dobré pracovaní. Avšak automatizace zrychlila a usnadnila výrobení pružin.

kov

Źródło: www.morguefile.com

Při prosazování za studena je polotovar při pokojové teplotě umístěny do průtlačnice a je – pomůckou, která je nazývaná průtlačníkem – vytěsnuty proti jeho pohnutí. Je to možne z toho důvodu, že většina kovů se dá tvářet. Jsou rovněž hliníkové směsy, které není možno tvářet za pokojové temperatury. V tímto případě je potřeba surovinu ohřát na určitou teplotu. Ohřevem se zvyšuje tvarovost kovu a dochází k poklesu běžného odporu.

Každé pero mělo by mít několik dozorů. Jde tady o kvalitu materiálu a kvalitu produktů. Můžeme tady vydělit tří fází, první je úvodní revize, pozdějí kontrola v průběhu sámé produkcí a na koncí kontrola konečný. Důraz je kladen na rozměry a pevnost suroviny.

V perarnách mohli byste koupit nejpopularnější typy a rozměry per, tehdy jde o sériovou výrobu. Možne je také objednání miň známých druhů, pišeme tady o produkce kusové. Pružiny je možne produkovat na pár stylů, všechno zaleží na tím jaké pero chceme. Před nabýtim pera pečlivě zkontrolujte jaký druh pera potřebujete. Pokud nejste pevný můžete poprosit o pomoc kutila nebo mechanika.