You are herePružiny v hodinách.

Pružiny v hodinách.


By admin - Posted on 22 September 2014

Skoro nikdo neví jak funguje tak všeobecná věc jakou jsou hodiny. Většina z nás nosí hodinky na ruce a vůbec nepřemýšlí o tím jak ve opravdu fungují. Doufame, že se nám povede Vám to vysvětlit.

Hodiny jsou komplikovaným strojem a mají mnoho dílů. Každá z ních je velice významná. Pokud jedna součást nepracuje úplné hodiny mají potíž s pracovaním.
Hodinařstvírozděluje hodiny do dvou primárních skupin, a každá z tíchto skupin má dvě podskupiny. Prvni skupina to strojky mechanické, které dalé rozdělujeme na natahovací a automatické hodiny. Druhá skupina to strojky quartz, které ještě rozdělujeme na elektronické ručičkové a digitální.budovy - hodiny
Autor: suchosch
Źródło: http://www.flickr.com
Výroba pružin (robustní výrobce pružin), kterých použivá se v hodinařství není snadná, z toho důvodu, že běžně jsou to skutečně malé pružiny, které musejí být pečlivě udělané. Jejích role je doopravdy významná.

Dnes na internetu koupite všechno, co chcete. Též pružiny mohli byste nabyt v internetové prodejně. Ačkoliv myslime, že hodnotnějším nápadem je koupení pružin k hodinek v hodinařství. Máte tehdy jistotu, že pružina bude dobrá. Hodiny jsou skutečně délikatním strojem, a důležité je, aby se zaujímal níma profesionalní hodinař.

Nejvíc známým typem hodinek jsou mechanické natahovací strojky. Strojek je poháňovaný nataženou pružinou svým postupným rozbalováním. Pero se svinuje natahováním přes korunku. Běžné hodiny vydrží jeden, možne, že dva dny. Hodiny nejvyššíjakosti budou fungovat až dva tydny.

hodiny sluneční
Autor: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com
Pokud jde o samočinné hodinky to výpada to trochu různě. Pružinu v strojku automatickým svinuje pohnutí ruky při běžném nošení hodinek. Takové hodinky mohou fungovat kolem 2 dnů, te nejkvalitnější hodinek je to okolo 2 tydnů.

Máme jistotu, že většinu z nas aspoň někdy v svým životě interesovalo jak vevnitř vypadají hodinky. Někteří z nás usilovali rozebrat hodinky, aby vědět jak vůbec funguje. Pozdějí problemem bylo smontovani hodinek tak, aby pak správně fungovaly. Hodinky jsou opravdu komplikovaným strojem, a jen profesionál bude mohl dobřé hodinky napravit.

Kdy kupujete hodinky s výjimkou podoby velice důležité je to, co hodinky mají uvnitř. Perfektní hodinky mají uvnitř dokonalé částí, také pružiny, protože mají one obrovský na pracovaní celých hodinek.