You are hereTypy pružin

Typy pružin


By admin - Posted on 07 July 2014

Pružiny jsou drobnýmí dílmí, které můžeme najít ve všech týpech mašín. Málem nikdo neví jak významnou hrájí rolu. Pera hromadí energie a také tlumí rázy a chvění.


Pružiny
Źródło: http://www.vanel.com
Mnoho lidí ví jen o jedným nejvíc znamým druhu pružin. Avšak pera měli bychom rozdělit na pár týpů. Nejvíc známý týp to pružiny tlačné, které mohou mít broušené nebo nebroušené závěrné závity. Můžeme je dalé rozdělit na pružinypera válcové, kuželové a soudkovité. Pokud jde o pera tlačné válcove mohou one být s pravidelným nebo rostoucím vzrůstaním. Následný týp pružin to pružiny tažné, které mají víc podgrup.

Můžeme tady rozlišovat pružiny (http://www.vanel.com/index.php) s oky obyčejnými, s oky anglickými, s půloky, s půloky protaženými, s bočními oky, které jsou mimo osu, s oky vestvěnými, ve kterých oka jsou oddělené od těla a rovněž pera bez ok, které jsou zavěšení pomoci závitů. Následující v pořadí jsou pera točné, které rozčlenujeme na takové žánry: pružíny radiálné, to znamena, že kolem osy, točí například roletou, bez ramínek přímé nebo s ramínky různě tvarovanými. Existují rovněž torzní tyče příme a rovněž, které jsou tvarované případně se závity a jsou to stabilizátory. Stojí to za to, aby řict něco o tvarových pružinech, které obvykle mají široce definované tvary a jsou uživané v nejrůžnějšších věcích. V některých obchodech můžete nalezt také bowdeny zda napřiklád nosiče, kabelové vedení nebo kanálové čističe.

Typy pružin
Autor: http://www.freeimages.com/
Źródło: http://www.freeimages.com/
Pokud jde o využiti to musíte vědět, že nejčastěji se uživa pružin pro strojírenský průmysl, a to znamena mezi jínymi obrábecí mašiny, dopravníky, vibrační mašiny, textilní stroje a tvářecí mašiny. Zcela jíny tvár mají pera, kterých se uživa v energetice, jsou to kompresory, turbiny, závěsy a ventile. Moc podstatné jsou pružiny, které můžeme nalezt v autách a motocyklech. Jsou to zpravidla pružiny tlačné z kruhového profilu, listové pružnice nebo stabilizátory. Jsou one také uživané všeobecně. Jenom někteří líde ví, že pera jsou též v zámkech, vratech, hodinach, roletach, výtahach, brzdach a spojkach.

Pera jsou velmi důležitou součástí života každeho člověka. Často pečují o naší bezpečnost. Bohužel malokoho to opravdu zajíma. Je to obrovská ztráta, protože tema pružin je velice bohaté a rozsáhlé.

Jestli musíte nabyt pružiny nejdřív musíte vědět, kde budete jejích použivat. Nejpodstatnější je brát v úvahu cíl, který ma pružina plnit. Velmi významné je dávaní pozoru na kvalitu per. Někdy je lepší vydát víc peněz, ale mít věc výborné kvality.