You are herePružiny jsou víc spletité než myslíme a dělí se na spousta týpů

Pružiny jsou víc spletité než myslíme a dělí se na spousta týpů


By admin - Posted on 07 October 2014

Je několik druhů per. Jistě nejvic znamým týpem, a pro většinu z nás jediným sloučením se slovem pero, jsou pružiny tlačné. Avšak pružiny jsou víc spletité než myslíme a dělí se na spousta žánrů.

Malo znaným druhem pružin jsou pera kuželové. Jsou velice podobné k pružin tlačných, ale jsou ve tvaru kuželu. Pera kuželového tvaru jsou tvořené šroubovitě vinutými dráty. Menší žánr takových per obvykle je navíjený na chladno. Větší rozměry per kuželových děla se za tepla, z toho důvodu, že jsou one vysoce vysilované.

Tažné pružiny
Autor: Karsten Seiferlin
Źródło: http://www.flickr.com
Pružiny kuželového tvaru mají pár speciálních atributů. Přede vším jsou vhodné pro nevelké a střední zatěžovací síly. Mají nelineární, a to znamena progresivní, pracovní charakteristiku a též relativně nízkou tuhost. Jejích montáž a demontáž je lehký, a jejích výrobní náklady jsou nízké.

Pera kuželové využíva se, kdy prostor, ve kterým mají zůstat užíté je malý. Jejích využíti je rozlehlé. Různorodné oblastí užívají per kuželových. Prvním přikládem může být použíti v elektronice, myslime tady o pružinách, které můžete najít na příklád v dálkových ovladačích televizoru, fotoaparátéch a v každým jíným zařízení, který potřebuje baterek k správnému fungovaní.

Druhým příkládem použíti jsou amortizační zařízení, které můžeme nalezt ve všeljakého žánrů komunikačních prostředcích, též v náších autéch. Díky ním výhoda jízdy stojí na výsokým urovní.

Rovněž v průmysle čalounickým se užíva per kuželových. Dnes není to už tak popularní, ale dřiv většina křesel, posteli a jíných pochovek měla vevnitř pružiny (viz pružiny zde). Nejčastějí byly to pera kuželové. Jíným pozoruhodným předmětem, který používa pera kuželové je metlička. Každý dobrý kuchař, dokonce i samouk, potřebuje mít takový předmět v své kuchyní. Pečení sladkého pečiva bylo by nemožne, kdyby ne takové nádobí.

Pokud mnohdy sportujete mamé pevnost, že znáte pera kuželové. Často jsou one využívané pří kolových sedlách. Jejích rolou je amortizace otřesů.

Pera kuželové stejně jako ostatní druhy pružin mají důležité funkce. Díky ním mašiny mohou vůbec fungovat.

Pokud budete kupovat pera kuželové pamatujte o pár zásadech. První pravidlo mluví, že musíte znát velikost pružiny, kterou chcete koupit. Velmi podstatný je též materiál z kterého pružina je udělaná. Pokud budete nakupovat pera v perarně to uvidite, že přibraní dobré pružiny není lehké.