You are hereVýroba

Výroba

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/bbkbrno.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jaká můžou být použití pružin pro průmysl – tvary a funkce

pružiny
Źródło: pixabay.com
Pružina vždycky byla používaná v rozmanitých mechanismech, a jsou nezbytné rovněž dnes. V současné době jsou velmi často nezbytné v moderní mechanice, a především průmyslu. Používáne jsou v tak rozmanitých odvětvích, jako výroba aut, energetika, tzv. malá mechanika (tř. díky pružinám fungují dvířka na paměťovou kartu v fotoaparatech a ostatních přístrojech elektronických buď klávesnice).

Čím se dnes charakterizuje výroba pružin v České republice

pružina
Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Nekaždý je vědom, jak vážnou úlohu každý den teď hrají zřejmě nesložité výnalezy - pružiny. Jsou používane v docela rozmanitém zařízení – jsou to například tradiční hodiny, mrazničky, matrace, auta a široké množství dalších mechanismů. Většina moderních pružin se skládá z pečlivě formovaného drátu anebo kovové pásky, ale jsou dostupné rovněž jiné – tř. pružiny kroužkové mají přede vším tvar kola. Pružiny mají dnes široké množství funkcí které se mají možnost docela odlišovat, z tohoto důvodu výroba pružin se vyznačuje velikou pluralitou, jestli jde o jejich typy a rozměry.